Volkswagen Bank Polska

Polak stawia na AutoKredyt

Jakie są preferencje zakupowe indywidualnych klientów? Jak chcieliby płacić za swoje pojazdy? Na te pytania odpowiadają kredytobiorcy w badaniu Volkswagen Bank.

Dla ponad 60% Polaków korzystanie z dobrego samochodu jest kwestią bardzo istotną. Co jednak oznacza „dobry samochód”? Dla jednych to auto konkretnej marki i dobrze wyposażone, dla innych – nowy i niezawodny pojazd. Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Volkswagen Bank wynika, że samochód to nie tylko przedmiot użytkowy.

Dla kierowców samochód stanowi też istotny element budowania własnego wizerunku i dobrego samopoczucia, o silnym znaczeniu emocjonalnym. To między innymi ze względu na dużą wagę aut w codziennym życiu Polaków, liczba nabywców nowych samochodów na naszym rynku od roku rośnie, a wyższy niż obecny poziom sprzedaży ostatni raz zanotowano ponad 5 lat temu, w grudniu 2008 roku – mówi Edyta Barmentloo, Dyrektor Departamentu Marketingu w Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Oprócz funkcjonalności, wyposażenia czy prestiżu, nabywcom zależy też na optymalnej formie zakupu auta. Co ciekawe, cena jest dla nich istotna, ale nie najważniejsza. ¾ badanych byłoby w stanie zapłacić więcej za komfort odpowiedniego finansowania samochodu, np. z samodzielnym decydowaniem o rozpoczęciu i zakończeniu finansowania. 1/3 ankietowanych wskazuje, że zależy im na zakupie pojazdu bez wcześniejszego wpłacania gotówki („0% wkładu własnego”). Prawie 40% badanych poszukuje finansowania, które pozwala na elastyczne zakończenie umowy kredytowej.

Przykładem oferty przyjaznej dla klientów jest zakończenie umowy w AutoKredycie Volkswagen Banku, w którym nabywca może zadecydować, czy po 3-4 latach chce auto wykupić za gotówkę, rozłożyć pozostałą kwotę kredytu na kolejne raty (czyli wydłużyć okres kredytowania), czy zwrócić samochód do dealera i wymienić go na nowy. Volkswagen Bank gwarantuje wówczas nabywcy, że odkupi używany dotychczas samochód po uzgodnionej cenie – podkreśla Edyta Barmentloo.

Elastyczne zakończenie kontraktu jest szczególnie ważne dla dużej grupy badanych. Dlaczego? Ponieważ umowę finansowania auta zawiera się zwykle na 3-4 lata, a trudno przewidzieć, jak zmieni się przez ten czas położenie finansowe nabywcy, jego oczekiwania i czy nie będzie potrzebował – na przykład – nowego, większego samochodu.

To nie koniec oczekiwań wobec przyjaznego produktu kredytowego. Więcej niż połowa badanych stawia na rozwiązania pozwalające na zaoszczędzenie czasu, a ponad 1/3 właścicieli samochodów wskazała, że uniknięcie kłopotów związanych z odsprzedażą auta po okresie użytkowania stanowi dla nich jedno z bazowych oczekiwań.

Dla ankietowanych przez Volkswagen Bank „modnie, nowocześnie” nie musi oznaczać „drogo” (ponad 70% wskazań). Polacy cenią komfort oferowany przez nowe samochody – wysokie bezpieczeństwo, niską awaryjność, wyposażenie, ale również możliwość rozłożenia finansowania auta na kilka lat.

Źródło: Volkswagen Bank Polska

Zobacz czym możesz jeździć

Podaj kwotę, jaką miesięcznie chcesz płacić za nowy samochód

399 zł 1000 zł

Zaznacz, jaką marką jesteś zainteresowny