Volkswagen Bank Polska

Nowy samochód zamiast używanego?

Nowy samochód zamiast używanego? Taka zamiana jest jak najbardziej możliwa, jeżeli nabywca zadecyduje o kupieniu auta na kredyt i dodatkowo skorzysta z opcji wymiany samochodu co trzy lub cztery lata.

Według udostępnionych w 2014 roku przez Volkswagen Bank wyników badań kredytobiorców planujących zakup auta, dla ponad 60 proc. z nich bardzo ważne jest używanie dobrego samochodu: odpowiednio wyposażonego, bezpiecznego, bezawaryjnego, o dobrych osiągach i – o ile to możliwe – nowego. Obok cech użytkowych czy wpływających na pozytywny wizerunek kierowcy, klientom zależy również na korzystnym zakupie pojazdu. Cena auta jest dla nich istotna, choć – co interesujące – nie najważniejsza.

Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Bank: „Wielu klientów, zastanawiając się nad zakupem samochodu, najpierw rozważa nabycie auta używanego. Taka kalkulacja opiera się na kwocie dostępnej gotówki i sprawdzeniu, jaki samochód można za nią kupić. Analizę warto jednak zacząć od odpowiedzi na pytanie: „ile miesięcznie chcę wydać na auto”? Znając odpowiedź, nabywca może rozpocząć konfigurowanie wybranego pojazdu, a wtedy najpewniej się okaże, że stać go na nowy samochód. AutoKredyt Volkswagen Bank przygotowaliśmy w oparciu o tę właśnie zasadę: ile miesięcznie klient zechce wydać na samochód?”

3/4 badanych zapłaciłoby więcej za wygodną i elastyczną formę finansowania samochodu, np. za możliwość decydowania o rozpoczęciu i zakończeniu takiego finansowania. 1/3 ankietowanych podkreśla, że chciałaby mieć również możliwość nabycia auta za „0 proc. wkładu własnego”, a niemal 40 proc. respondentów doceniłoby elastyczne zakończenie umowy.

Dlaczego tak ważne jest zakończenie kontraktu? Ponieważ umowę na kredytowanie samochodu zawiera się na trzy-cztery lata. Trudno jednak przewidzieć, jak w tym czasie zmieni się sytuacja finansowa kredytobiorcy, jego oczekiwania i czy nie będzie potrzebował innego, np. większego nowego samochodu.

Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Bank: „Zakończenie umowy w AutoKredycie Volkswagen Bank to rozwiązanie przyjazne dla klientów. Nabywcy mogą zadecydować, czy po trzech-czterech latach zechcą wykupić auto za gotówkę, rozłożyć jego pozostałą wartość na kolejne dogodne raty (czyli wydłużyć okres kredytowania), czy zwrócić samochód do dealera i wymienić go na nowy. Warto podkreślić, że Volkswagen Bank gwarantuje nabywcy, że odbierze używany dotychczas samochód po uzgodnionej cenie.”

Źródło: Volkswagen Bank Polska

Zobacz czym możesz jeździć

Podaj kwotę, jaką miesięcznie chcesz płacić za nowy samochód

399 zł 1000 zł

Zaznacz, jaką marką jesteś zainteresowny